Gaśnica 1 kg ABC ANAF
Producent
ANAF Fire Protection S.p.A. Via del Commercio 427020 Torre d’Isola
Włochy
E-mail: info@anaf.eu
Szyfrowane połączenie SSL i bezpieczne płatności online. Twoje dane chronione zgodnie z RODO.
Wysyłka z naszego magazynu. Informacje o dostawie sprawdzisz bezpośrednio przy produkcie.
Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni bez podawania przyczyny.
Praktyczny zestaw wyposażenia samochodowego przeznaczony do zabezpieczenia podstawowych sytuacji awaryjnych na drodze. W jednej torbie znajdują się gaśnica proszkowa 1 kg ABC, homologowany trójkąt ostrzegawczy, żółta kamizelka odblaskowa w rozmiarze L oraz zamykane etui do uporządkowanego przechowywania wszystkich elementów w bagażniku.
Jest to podstawowa konfiguracja zestawu, odpowiednia do samochodu osobowego, dostawczego, kampera lub przyczepy kempingowej. Poszczególne elementy można szybko wyjąć i wykorzystać podczas awarii, postoju na drodze albo niewielkiego pożaru w jego początkowej fazie.


Kompaktowa gaśnica ANAF PG1-B TOP zawiera 1 kg proszku gaśniczego ABC i jest przeznaczona do gaszenia pożarów materiałów stałych, cieczy palnych oraz gazów. Skuteczność gaśnicza modelu wynosi 8A 34B C.
Zakres temperatury pracy od −30°C do +60°C umożliwia całoroczne przechowywanie gaśnicy w pojeździe. Może być również stosowana do gaszenia urządzeń elektrycznych pod napięciem do 1000 V przy zachowaniu minimalnej odległości 1 metra.
Data produkcji: lipiec 2026 r.

Składany trójkąt ostrzegawczy służy do oznaczenia unieruchomionego pojazdu i zwiększenia jego widoczności dla innych uczestników ruchu. Posiada europejskie oznaczenie homologacyjne E4, numer homologacji 27R042764 oraz zgodność z regulaminem ECE R27.
Cztery metalowe elementy podstawy zapewniają podparcie na nawierzchni. Po zakończeniu użytkowania ramiona i podstawa składają się do kompaktowej formy, którą można umieścić w dołączonym sztywnym etui.

Fluorescencyjna kamizelka ostrzegawcza poprawia widoczność użytkownika podczas postoju przy drodze, wymiany koła oraz innych czynności wykonywanych w warunkach ograniczonej widoczności.
Model CLA-101Y wykonano ze 100% poliestru. Kamizelka ma dwa poziome pasy odblaskowe, zapięcie na rzep z przodu, oznaczenie CE oraz zgodność z normą EN ISO 20471:2013+A1:2016.
Rozmiar L jest przeznaczony dla użytkowników o deklarowanym obwodzie klatki piersiowej 104–108 cm i wzroście 170–176 cm. Przed zakupem należy uwzględnić również grubość odzieży, na którą kamizelka będzie zakładana.

Elementy zestawu można przechowywać w zamykanej torbie wykonanej z lekkiego materiału odpornego na codzienne użytkowanie. Podłużny kształt został dopasowany do przewożenia gaśnicy, złożonego trójkąta i kamizelki.
Etui jest zamykane na zamek błyskawiczny. Dwa paski z rzepami umożliwiają zamocowanie torby do filcowej lub dywanowej wykładziny bagażnika, ograniczając jej przemieszczanie podczas jazdy.
Etui wykonano z wytrzymałej tkaniny poliestrowej typu cordura, charakteryzującej się podwyższoną odpornością na przetarcia.


Czy wszystkie widoczne elementy są częścią zestawu?
Tak. Podstawowa konfiguracja obejmuje gaśnicę 1 kg ABC, trójkąt ostrzegawczy z jego sztywnym etui, żółtą kamizelkę odblaskową w rozmiarze L oraz wspólną torbę do przechowywania zestawu.
Czy elementy znajdują się w jednej torbie?
Tak. Do zestawu dołączone jest podłużne etui zamykane na zamek błyskawiczny. Rozmieszczenie elementów w torbie może zależeć od sposobu ich ułożenia.
Czy etui można przymocować w bagażniku?
Tak. Dwa paski z rzepami umożliwiają zamocowanie torby do odpowiedniej filcowej lub dywanowej wykładziny bagażnika.
Czy trójkąt posiada homologację?
Tak. Trójkąt ma oznaczenie homologacyjne E4, numer 27R042764 oraz informację o zgodności z regulaminem ECE R27.
Czy kamizelka ma rozmiar uniwersalny?
Nie. W zestawie znajduje się kamizelka w rozmiarze L. Deklarowany zakres użytkownika wynosi 104–108 cm w obwodzie klatki piersiowej i 170–176 cm wzrostu.
Czy zestaw można później uzupełnić o dodatkowe wyposażenie?
Tak. Jest to podstawowa konfiguracja, która może stanowić bazę do rozbudowy o apteczkę, latarkę, rękawice, linkę holowniczą lub inne akcesoria dopasowane do sposobu użytkowania pojazdu.
E-mail: info@anaf.eu
E-mail: biuro@sena.com.pl
Telefon: +48483665710
Gaśnica proszkowa ANAF PG1-B TOP jest przeznaczona do gaszenia pożarów klas A, B i C.
Podstawowy sposób użycia:
Po ugaszeniu należy obserwować miejsce pożaru ze względu na możliwość ponownego zapłonu. W przypadku rozwiniętego pożaru należy oddalić się w bezpieczne miejsce i wezwać służby ratunkowe.
Produkt należy użytkować, przechowywać, kontrolować i serwisować zgodnie z oznaczeniami znajdującymi się na gaśnicy, dokumentacją producenta oraz wymaganiami właściwymi dla miejsca jej zastosowania.
Gaśnicy, zbiornika ciśnieniowego ani pozostałości środka gaśniczego nie należy wyrzucać do zwykłych odpadów komunalnych.
Trójkąt ostrzegawczy jest przeznaczony do sygnalizowania obecności unieruchomionego pojazdu oraz ostrzegania pozostałych uczestników ruchu drogowego.
Przed użyciem należy całkowicie rozłożyć trójkąt, prawidłowo rozstawić podstawę i ustawić go stabilnie na nawierzchni. Powierzchnia odblaskowa powinna być skierowana w stronę nadjeżdżających pojazdów.
Trójkąt należy ustawiać zgodnie z przepisami ruchu drogowego obowiązującymi w miejscu zdarzenia. Podczas wychodzenia z pojazdu i ustawiania trójkąta należy zachować szczególną ostrożność oraz obserwować ruch drogowy.
Przed każdym użyciem należy sprawdzić stan powierzchni odblaskowych i fluorescencyjnych, podstawy, zawiasów oraz pozostałych elementów konstrukcyjnych.
Nie używać produktu uszkodzonego, zdeformowanego, niekompletnego, niestabilnego lub posiadającego zabrudzone, wyblakłe albo uszkodzone powierzchnie ostrzegawcze.
Po użyciu trójkąt należy złożyć i umieścić w dołączonym etui ochronnym.
Produkt nie jest zabawką. Przechowywać poza zasięgiem małych dzieci.
Produkt zgodny z Regulaminem ONZ nr 27 – UN/ECE R27, dotyczącym homologacji samochodowych trójkątów ostrzegawczych.
W zestawie znajduje się ochronne etui wykonane z polietylenu wysokiej gęstości, oznaczone symbolem materiałowym >PE-HD<.
Uwaga: produkt nie eliminuje zagrożeń związanych z awarią, wypadkiem lub postojem pojazdu na drodze.
Produkt jest przeznaczony wyłącznie do czasowego ostrzegania o unieruchomionym pojeździe lub innej sytuacji drogowej, w której przepisy wymagają zastosowania trójkąta ostrzegawczego.
Trójkąt należy przechowywać w dołączonym etui wykonanym z polietylenu wysokiej gęstości >PE-HD<.
Po zakończeniu użytkowania produkt należy przekazać do odpowiedniego punktu selektywnej zbiórki odpadów, zgodnie z lokalnymi zasadami gospodarowania odpadami.
W miarę możliwości należy rozdzielić poszczególne elementy produktu według rodzaju materiału.
Nie porzucać produktu ani jego elementów na drodze lub w środowisku.
Kamizelka ostrzegawcza CLA-101Y służy do zwiększenia widoczności użytkownika. Należy ją zakładać na zewnętrzną warstwę odzieży oraz nosić prawidłowo założoną i zapiętą przez cały czas użytkowania.
Zużytą kamizelkę należy przekazać do odpowiedniego systemu zbiórki odpadów zgodnie z lokalnymi zasadami gospodarowania odpadami tekstylnymi.
Etui jest przeznaczone do przechowywania i porządkowania niewielkich przedmiotów w bagażniku samochodu.
Organizer należy mocować do wykładziny dywanowej lub filcowej za pomocą dwóch rzepów. Przed rozpoczęciem jazdy należy upewnić się, że etui jest prawidłowo zamocowane, zamknięte zamkiem błyskawicznym i nie może swobodnie przemieszczać się w bagażniku.
Przed użyciem należy sprawdzić stan materiału, szwów, zamka błyskawicznego oraz rzepów mocujących.
check_circle
check_circle